BAŞAK TRACTOR to fabryka traktorów o powierzchni 40.000 m2 zlokalizowana w Sakaryi w Turcji na działce o powierzchni 275.000 m2. Roczna wydajność produkcji wynosi 10.000 ciągników. Firma Başak należąca do tureckiego Sanko Holding swoje powstanie datuje na 1914 r

Jakość kontrolowana jest zgodnie z surowymi normami ISO 9001. Marka na świecie znana jest z korzystnych cen, niezawodności i dobrej dystrybucji części zamiennych ale również z nowoczesnych rozwiązań i designu.

Co ważne TRAKTORY BASAK wykorzystują doświadczenie zdobyte przy współpracy z firmami Ford i Steyer i bazują na podzespołach własnej konstrukcji - silnik i transmisja.

To nowa marka na naszym rynku wyróżniająca się bardzo dobrym wykonaniem, sprawdzonymi komponentami firm PERKINS, CARRARO, ZF i DEUTZ. Producent posiada własne Centrum Badań i Rozwoju, międzynarodowe centrum logistyczne części zamiennych, produkuje również własne silniki, skrzynie biegów i hydraulikę.

Ciągniki BASAK to solidne, mechaniczne konstrukcje dzięki czemu nie ma problemu z dostępnością części w całym kraju. Większość modeli nie posiada DPF i AdBlue co ułatwia codzienne użytkowanie.

Ciągniki Basak są już w Polsce w oficjalnej dystrybucji!

Historia firmy

Firma została założona w 1914 roku pod nazwą DA-TA i od tego czasu zajmuje się produkcją sprzętu rolniczego, od 1944 roku we współpracy z Tureckim Związkiem Rolniczym. W 1962 Başak Tractor rozpoczął import ciągników marki Ford, które następnie - poczynając od 1968 - produkował z 65-procentowym udziałem własnym w fabryce w Adapazarı. W 1976 Başak zawarł podobne porozumienie z firmą STEYR i rozpoczął produkcję ciągników sygnowanych tą marką. W 1996 roku rozpoczęła się produkcja ciągników pod własną marką, która z sukcesem trwa do dzisiaj. W 2012 Başak Tractor stał się częścią holdingu Sanko Group.

Głównym zakładem produkcyjnym Başaka jest fabryka w Sakaryi, gdzie na terenie 275.000 m² postawiono zakład produkcyjny o powierzchni 40.000 m² z mocą produkcyjną na poziomie 10,000 ciągników rocznie. Na terenie zakładu wytwarzana jest także szeroka gama podzespołów do silników, przekładni i osprzętu hydraulicznego. Na dzień dzisiejszy firma oferuje około 20 modeli ciągników, wpasowujących się w szeroki zakres potrzeb różnych segmentów rynku rolniczego.